אבוקדו – תזונה וקלוריות

כל מה שצריך לדעת על אבוקדו: ערך קלוריות, תזונת האבוקדו ומהו תורם לגופנו. האבוקדו הוא עץ יליד מרכז אמריקה ומקסיקו מסווגים המשפחה פורחת. פרי האבוקדו מכונה גם פרי השומן של עץ האבוקדו, הידוע בשם פרסיאה אמריקנה בחוגים המדעיים. אבוקדו עשיר בשומנים חד בלתי רוויים, מה שהופך את מרקם שמנת חלקה.

מנה של אבוקדו מבוססת על 1/3 של אבוקדו בינוני או 50 גרם; יש שלוש מנות באבוקדו בינוני. כמו גדלים של אבוקדו אחרים יכולים להשתנות, לשקול את 50g המשרתים לחישובים קל יותר.
בדוק קלוריות (וקלוריות משומן).

על פי ה- FDA – קלוריות לספק מידה של כמה אנרגיה אתה מקבל מן המשרתים של מזון זה.
בהתבסס על דיאטה של ​​2,000 קלוריות המדריך הכללי של ה- FDA לקלוריות הוא:

 • 40 קלוריות נמוכות
 • 100 קלוריות מתונות
 • 400 קלוריות או יותר הוא גבוה
 • שליש אבוקדו בינוני (50 גרם) יש 80 קלוריות ותורם כמעט 20 ויטמינים, מינרלים ותרכובות צמח מועיל מה שהופך אותו בחירה מזין טוב.

על פי ה- FDA – אכילת שומן רווי, שומן טראנס או נתרן עלולים להגביר את הסיכון למחלות כרוניות מסוימות, כמו מחלות לב, סרטן או סרטן יתר. מומחים בתחום הבריאות ממליצים להגביל את צריכת השומן הרווי בשומן, הסוכרים והנתרן כחלק מתזונה מאוזנת מבחינה תזונתיים.
אבוקדו, בשל מונו ותכולת שומן רב בלתי רווי, מהווים תחליף נהדר למאכלים עשירים בשומן רווי או סוכרים מוסיפים.

הפנה את הערת השוליים עבור המלצות ערך יומיים על בסיס דיאטה של ​​2,000 קלוריות.
בדוק את ערך העמודה 'ערך יומי' (% DV) כדי לראות עד כמה ה- FDA ממליץ על ערך יומי עבור חומרים מזינים מרכזיים (המבוססים על דיאטה של ​​2,000 קלוריות ביום) שהאבוקדו מספק.
לקבלת מידע נוסף על הנחיות ה- FDA לתיוג תזונה וסיוע בנושא קריאת תווית התזונה – בקר באתר של מנהל המזון והתרופות האמריקני כאן.

בכוס אחת (4.6 מנות, 230 גרם) של אבוקדו טהור יש …

 • 368 קלוריות
 • 4.6 גרם חלבון
 • 19.62 גרם של פחמימות
 • 1166 מ"ג של אשלגן
 • 23.0 מ"ג של ויטמין C
 • 175mg בטא-סיטוסטרול
 • 0 מ"ג כולסטרול

המידע לעיל מבוסס על מסד הנתונים הלאומי מזין USDA עבור רגיל הפניה.

ישנם אבוקדו שונים לפי גודל; מגוון הס בפרט יש שלושה גדלים – קטנים, בינוניים וגדולים. בגלל השונות בגודל, קשה פשוט לומר "אבוקדו יש X קלוריות" ויש להם את זה חל על כל הגדלים של אבוקדו. עם זאת, באמצעות תווית תזונה אבוקדו לעיל אנו יכולים לקבוע כי מנה אחת של אבוקדו שווה 1/3 של אבוקדו. ואם אתה מתחיל עם אבוקדו בינוני, יש לך סך של 3 מנות. לכן חצי של אבוקדו בינוני יהיה כ 1.5 מנות.

1.5 מנות חצי אבוקדו בינוני כמו – הוא מציין בתרשים לעיל – הוא 130 קלוריות.

ההנחיות התזונתיים לאמריקאים מ -2005 מדגישות ביצוע שינויים תזונתיים קטנים כדי להשיג דפוס אכילה בריא הכולל, כגון החלפת מזונות בשומנים רוויים עם מזונות המכילים שומנים טובים, כמו אבוקדו. ההנחיות ואת איגוד הלב האמריקני ממליצים לאכול מגוון מזונות מזינים מכל קבוצות המזון. אכילת מגוון של פירות וירקות עשוי לעזור לשלוט על המשקל שלהם, כולסטרול ולחץ דם.

צפיפות מזין – קבל יותר עבור הקלוריות שלך עם אבוקדו

כצעד אחד לקראת ניהול המשקל, ה- USDA ממליץ על בחירת מזונות "עשירים בחומרים מזינים", כמו פירות וירקות, שהם נמוכים ב"אקסטרה "שרק מוסיפים קלוריות.

מזונות עשירים מזינים הם אלה המספקים כמויות משמעותיות של ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים אחרים עם מעט קלוריות. שליש אבוקדו בינוני (50 גרם) יש 80 קלוריות ותורם כמעט 20 ויטמינים ומינרלים מה שהופך אותו בחירה צפופה צפופה.

אבוקדו כמו מזון מזין עשיר, יכול לעזור לך לקבל כמה מן החומרים המזינים שאתה צריך תוך איזון צריכת הקלוריות שלך.

אבוקדו עכשיו מוגדר "בריא"

מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) הציע הדרכה חדשה לשימוש בתוכן התזונתי "בריא" על תיוג מזון, ואבוקדו טרי עומד בקריטריונים. ההנחיות החדשות המוצעות על ידי ה- FDA ישקול את ההתפלגות בין סוגי השומנים, לאור ראיות מדעיות חדשות והמלצות תזונתיים בהנחיות שפורסמו לאחרונה ב -2020-2020 בנוגע לאוכלוסיה האמריקאית, לפיה סוג השומן, ולא הסכום הכולל, הוא החשוב ביותר לבריאות טובה. אבוקדו מכילים 8 גרם שומן לכל מנה של 50 גרם, מעל 75% מהם שומנים טובים באופן טבעי (שומנים חד בלתי רוויים ו polyunsaturated).

אודות המאמן הבריאותי

שלום לכולם, כאן בטטת כורסא. אני אוהב לצפות בסדרות טלוויזיה ובסרטים טובים. באתר הזה תוכלו לקרוא ביקורות על רשימת הצפייה שלי. מוזמנים לעקוב :)

בדוק גם

מצות – האם זה בריא? עושים סדר לפני פסח

על פי הגורואים של תזונה טובה, מצה, למרות שהיא דקה בגלל היעדר לחות ובועות אוויר, …

כתיבת תגובה