אבחון לקרע במיניסקוס

בתהליכי אבחון עבור אבחון לקרע במיניסקוס, שואפים לקבוע בראש ובראשונה אם יש קרע והאם הסימפטומים של כאבי הברך נגרמות על ידי גורם אחר. מנקודה זו, בדיקות ואבחון ינסו לקבוע האם ואיזה מהמיניסקוס קרוע, עד כמה הוא פגום, ומהו הטיפול מומלץ.

אבחנה של קרע במיניסקוס בכל גודל, מיקום או חומרה בדרך כלל מתמקדת בשלוש שיטות עיקריות:

ההיסטוריה של המטופל

הרופא יהיה הראשון להעריך אם יש קרע על-ידי לשאול שאלות על תחילת. הוא או היא עשויים לשאול אם הכאב הוא מיידי, אם הכאב היה מלווה על ידי כאבים חמורים ואם לא.

הרופא בדרך כלל ישקול וידון בהיסטוריה הרפואית של המטופל לפני ביצוע המלצות לטיפול. לדוגמא, חולים שסבלו בכמה קרעים במיניסקוסים בעבר או סבול מנוון מינסקוס, עשויים להיות מועמדים מתאימים יותר עבור meniscectomy מאלה שיש להם רק קרע במיניסקוס.

בדיקה גופנית

לאחר קביעת ההיסטוריה הרפואית של המטופל, הבדיקה הגופנית תכלול בדרך כלל אם קיימת נעילה ברגל ומציינת פיסת סחוס קרועה הנעולה במפרק הברך, והאם הקרע הוא של המניסקוס לרוחב או המדיאלי.

הרופא עשוי לנסות לאמוד את טווח התנועה של המטופל על ידי הזזת הרגל לכיוונים שונים.

בדיקת תנועה

הרופא יכופף את הרגל של המטופלים ל-90 מעלות או יותר, בדימוי שהמוטל מתיישר.

ברגע שהרגליים יתייצבו, הרופא יחזיק את העגל ויסובב את הרגל בשני הכיוונים, כך שהטיבים יסתובבו על עצם הירך הן כלפי פנים והן כלפי חוץ.

בדיקות סיבוב פנימי עבור הקרע של המניסקוס לרוחב, בעוד בדיקות חיצוניות המניסקוס המדיאלי. כאשר זה נעשה, הרופא נוגע קלות וממשש את הברך.

במקרה של פציעה נוכחת, המישוש יביא לחבטות או ללחיצות.

דחיסת הברך

המטופל שוכב על בטנו, מכופף את הברך בזווית של 90 מעלות.
כוח כלפי מטה יופעל על כף הרגל על ​​ידי הרופא בעוד כף הרגל מסובבת החוצה.
אם הכאב מתפרץ מעצמו בחלק הפנימי של מפרק הברך, עלול להיות קרע של המניסקל המדיאלי.

בדיקת MRI

ניתן לעשות הדמיה תהודה מגנטית (MRI) עבור הברך. סריקת MRI מאפשרת צפייה מעמיקה יותר של הרקמות הרכות במפרק הברך, אשר יכולות להיות חלק בלתי נפרד בקביעת מיקומו וחומרתו. כמו כן, יהיה ניתן לציין כמה עודף המים נמצא בברך והאם בפיסת הקרע של המיניסקוס, יש שקע הנמצא בתוך המפרק עצמו.

אבחנה של דלקת מניסקלית עשויה לדרוש שימוש במספר שיטות. לדוגמא, אם הברך היא נפוחה או קיים בה "מים בברך", MRI יהיה הכרחי, כי יכולות הרופא כדי לזהות את הקרע – הם בדיקה גופנית לבד.

אודות המאמן הבריאותי

שלום לכולם, כאן בטטת כורסא. אני אוהב לצפות בסדרות טלוויזיה ובסרטים טובים. באתר הזה תוכלו לקרוא ביקורות על רשימת הצפייה שלי. מוזמנים לעקוב :)

בדוק גם

מצות – האם זה בריא? עושים סדר לפני פסח

על פי הגורואים של תזונה טובה, מצה, למרות שהיא דקה בגלל היעדר לחות ובועות אוויר, …

כתיבת תגובה