איך להרדים תינוק לישון שלא מבדיל בין יום ללילה?

איך להרדים תינוק אשר מתקשה להבחין בין יום ולילה, מה מסביר את השינה הקצרה מסביב לשעון. אבל ברגע שהתינוק בן כמה שבועות, אתם יכולים להתחיל ללמד אותו את ההבדל – ולבסס הרגלי שינה בריאים בזמן. טיפים של ממומחים שיכולים לעזור.

השתמש באור אסטרטגי

"אורות לדחוף הביולוגי של הילד שלך 'ללכת' כפתור," אומרת אליזבת פאנטלי, מחבר של פתרון "שינה ללא בעיה" . מצד השני, חושך מעורר את המוח לשחרר מלטונין, הורמון שינה. יש לשמור את הימים של התינוק בהירים – לילותיו כהים והוא מהר מאוד יבין מתי הגיע זמן לישון.

1. במהלך היום, אפשר שפע של אור שמש לתוך הבית או הוציאו את התינוק לסיבוב בגינה. הנחי את התינוק במשך שעות היום תנומות בחדר מואר היטב (אלא אם כן הוא מתקשה להירדם בזמן התנומה).

2. כדי לגרום לישנוניות בשעות הלילה, שקלי להתקין דימרים המחלישים את האורות בחדר של התינוק שלך, אלא גם בחדרים אחרים שבהם שניכם מבלים המון זמן. מנמיכים את האורות בערב (עד שעתיים לפני השינה) כדי להגדיר את מצב הרוח.

3. זה בסדר גמור להשתמש במנורת לילה בחדרו, אבל יש לבחור מנורה אחת ואפלולית. (אל תחברו אותו ליד מצעים או וילונות.)

4. אם ילדכם מתעורר במהלך הלילה, לא להדליק את האורות או לשאת אותו בחדר מואר. המעבר בין חושך לאור משפיעה על מוחו ועל עירנותו. במקום זאת, הרגיעי אותו בחזרה לישון בחדרו החשוך.

5. אם שמש מגיעה לחדרו בבוקר מוקדם וילדכם מתעורר מוקדם מדי, או אם יש לו נימנום צר בשעות אחר הצהריים, שקול להתקין גוונים-המחשיכים את החדר.

שימי את תינוקך במיטה עוד שהוא מנומנם, לא ישן

זוהי משימה קשה, במיוחד עבור הנקה לאמהות, אבל יש לשלוט בתזמון גם שלך וגם לתינוק שלך שתנוחו בצורה קלה. תינוקות נוטים ללמוד להרגיע את עצמם לישון, אומר קים המערבי, יועץ שינה ומחבר של שינה ללידיי לילה טוב, לישון היטב. נסה לשים את תינוקך במיטת התינוק, ממש לפני שהוא נרדם.

חכו רגע לפני שהולכים מהתינוק

אם הייתם קופצים מכל ציוץ שמע של התינוק, אתם רק מלמדים אותו להתעורר לעתים קרובות יותר. חכו כמה דקות כדי לתת לו זמן לחזור בחזרה לישון בכוחות עצמו. אם הוא לא חוזר, וזה נשמע כאילו הוא מתעורר, נסו להגיע אליו לפני שהוא מסלים את הליללה במלוא מובן המילה.

נסו לא להסתכל בעיניים של התינוק

תינוקות רבים מגורים בקלות. רק עמידה מבטו של התינוק שלך יכול לעסוק בתשומת לבה ולאותת זאת למשחק.

הורים שעושים קשר עין עם תינוקות ישנוניים, מועדדים אותם בטעות להתעורר מאזור השינה שלהם, אומר קלייר לרנר, יועץ הורות בכיר מגיל אפס עד שלוש, עמותה המקדמת את בריאות תינוקות ופעוטות. "ככל שאינטראקציה מתרחשת בינך לבין התינוק שלך במהלך הלילה, כך המוטיבציה שלו לקום גדולה יותר."

אז מה לעשות במקום? לרנר טוען שיש לשמור על אות מינורי. אם את הולכת עם התינוק שלך בלילה, לא ליצור קשר עין, לא לדבר בהתרגשות, או להשפיע לו את השיר האהוב עליו. שמור את מבטך על בטנו ויש להרגיע אותו עד שיחזור לישון עם קול שקט ומגע עדין.

להגמיש את הכללים על החלפת חיתול

יש להחליף חיתול בלילה לפני השינה. כאשר הוא מתעורר, לרחרח כדי לראות אם הוא מלוכלך ולהחליף חיתול רק אם יש קקי. כדי שלא להעיר אותו במלואו במהלך הלילה, השתמשו במגבונים.

תנו לתינוק שלכם "להאכיל את החלום"

אם לתינוק שלך יש בעיות שינה, כדאי להעיר אותו להאכלה בשעת לילה מאוחרת (בין 10 בערב, בחצות, למשל). זה עשוי לעזור לו לישון לפרקי זמן רבים יותר.

שמור את האורות מעומעמים, ובעדינות להרים את התינוק מתוך השינה ממיטתו. הוא עלול להתעורר רק מכך שהרמת אותו, אבל אם הוא לא, בעדינות רבה דחפי את שפתיו עם הפטמה עד שהוא סוגר את פיו ומתחיל לאכול. אחרי שהוא אכל, יש לשים אותו בחזרה במיטה.

חכו עד שהוא יהיה מוכן לאימוני שינה

הטיפים הבאים עוזרים לבסס הרגלי שינה בריאים, ואתם יכולים להתחיל מוקדם ככל בחודש הראשון לחייו של התינוק. גם אם אתם נואשים ולא ישנים בלילה בגלל שהתינוק ער כל הזמן, התינוק שלך לא יהיה מוכן רשמית לאימוני שינה עד שהוא יהיה לפחות בן 4 חודשים. עד אז הוא לא יהיה מוכן לישון לפרקי זמן רבים יותר.

לא להתרגש מדי מרגרסיות שינה

אם התינוק מתחיל להתעורר במהלך הלילה שוב, אל דאגה: כנראה מדובר בתקלה קטנה או זמנית. לתינוקות ופעוטים יש רגרסיות שינה קלות סביב וזוהי דרך התפתחותיות או שינויים בשגרה, כמו נסיעות, מחלה, או אח או אחות חדשה. הורים רבים מבחינים בבעיות שינה שמתחילות בסביבות 4 חודשים, כאשר התינוקות הופכים יותר ניידים ודפוסי השינה שלהם משנים, ושוב סביב 9 חודשי חרדת נטישה עולה.

כדי לעבור את זה, יש לחזור ליסודות: היצמד לחיזוי, עקביות, לוח הזמנים במהלך היום וגם להגיע להרגעת שגרת השינה בערב. אם התינוק שלך ישן מספיק, יש לבחור אסטרטגית הכשרת שינה ולנסות אותו במשך שבוע. אם אינך רואה שיפור, יש להערך מחדש ולנסות גישה חדשה.

אודות המאמן הבריאותי

שלום לכולם, כאן בטטת כורסא. אני אוהב לצפות בסדרות טלוויזיה ובסרטים טובים. באתר הזה תוכלו לקרוא ביקורות על רשימת הצפייה שלי. מוזמנים לעקוב :)

בדוק גם

מצות – האם זה בריא? עושים סדר לפני פסח

על פי הגורואים של תזונה טובה, מצה, למרות שהיא דקה בגלל היעדר לחות ובועות אוויר, …

כתיבת תגובה