דלקת מפרקים ניוונית – תסמינים

התסמינים העיקריים של דלקת מפרקים ניוונית הם כאב ונוקשות המפרקים שלך, אשר יכול להקשות על העברת המפרקים מושפע לעשות פעילויות מסוימות. הסימפטומים עשויים לבוא וללכת פרקים, אשר יכול להיות קשור לדברים כגון רמות הפעילות שלך ואפילו מזג האוויר.

במקרים חמורים יותר, הסימפטומים יכולים להיות רציפים. אתה צריך לראות את הרופא שלך אם יש לך סימפטומים מתמשכים של דלקת מפרקים ניוונית כך שהם יכולים לאשר את האבחון לרשום את כל הטיפול הדרוש.

תסמינים אחרים שאתה או הרופא שלך עשויים לשים לב כוללים:
1. רוך משותף
2. כאב מוגבר וקשיחות כאשר לא הזזת את המפרקים למשך זמן מה
3. המפרקים המופיעים מעט יותר או יותר "מתוחכמים" מהרגיל
4. צליל צורם או פיצוץ או תחושה במפרקים
5. טווח מוגבל של התנועה המפרקים שלך
6. חולשה ובזבוז שרירים (אובדן שריר המוני)

הדלקת מפרקים ניוונית יכולה להשפיע על כל מפרק בגוף, אבל האזורים הנפוצים ביותר מושפעים הם הברכיים, הירכיים והמפרקים הקטנים בידיים. לעתים קרובות, אתה רק לחוות סימפטומים במפרק אחד או כמה joints בכל פעם אחת.

דלקת מפרקים ניוונית בברך

אם יש לך דלקת מפרקים ניוונית בברכיים, הן הברכיים שלך בדרך כלל להיות מושפע לאורך זמן, אלא אם כן זה קרה כתוצאה מפציעה או מצב אחר המשפיע רק ברך אחת. הברכיים שלך יכול להיות כואב ביותר כשאתה הולך, במיוחד כאשר הולך למעלה או למטה גבעות או מדרגות. לפעמים, הברכיים שלך עלול "לתת דרך" מתחתיך או להקשות על ליישר את הרגליים. כמו כן, ייתכן שתשמע צליל רך וצורם בעת הזזת המפרק המושפע.

דלקת מפרקים ניוונית בירך

הדלקת מפרקים ניוונית בירכיים שלך לעיתים קרובות גורם קושי להזיז את המפרקים הירכיים שלך. לדוגמה, אתה עלול למצוא את זה קשה לשים את הנעליים ואת הגרביים על או להיכנס ולצאת של מכונית. אתה גם בדרך כלל יש כאב במפשעה או מחוץ הירך. זה לעתים קרובות יותר גרוע כאשר אתה מזיז את מפרקי הירך, אם כי זה יכול להשפיע גם עליך כאשר אתה נח או לישון.

דלקת מפרקים ניוונית ביד

דלקת מפרקים ניוונית לעיתים קרובות משפיעה על שלושה תחומים עיקריים של היד שלך:
1. את הבסיס של האגודל
2. המפרקים הקרובים ביותר לקצות האצבעות
3. המפרקים האמצעיים של האצבעות

האצבעות שלך עשוי להיות נוקשה, כואב ונפיחות ואתה עלול לפתח בליטות על המפרקים האצבע שלך. עם הזמן, הכאב עלול לרדת, ובסופו של דבר להיעלם לגמרי, אם כי את הבליטות ואת הנפיחות יכול להישאר.

אצבעותיך יכולות להתכופף מעט במפרקים המושפעים או לפתח ציסטות מכאיבות (גושים מלאים בנוזל) על גב האצבעות. במקרים מסוימים, ייתכן גם לפתח מכה על בסיס האגודל שלך איפה זה מצטרף מפרק כף היד. זה יכול להיות כואב ואתה עלול למצוא את זה קשה לבצע כמה משימות ידניות, כגון כתיבה, פתיחת צנצנות או הפעלת מפתחות.

אודות המאמן הבריאותי

שלום לכולם, כאן בטטת כורסא. אני אוהב לצפות בסדרות טלוויזיה ובסרטים טובים. באתר הזה תוכלו לקרוא ביקורות על רשימת הצפייה שלי. מוזמנים לעקוב :)

בדוק גם

מצות – האם זה בריא? עושים סדר לפני פסח

על פי הגורואים של תזונה טובה, מצה, למרות שהיא דקה בגלל היעדר לחות ובועות אוויר, …

כתיבת תגובה