ראשי / בלוג / וירוס הקורונה החדש: מה אנחנו יודעים על הנגיף?

וירוס הקורונה החדש: מה אנחנו יודעים על הנגיף?

ההתפרצות הנוכחית של זיהומים בסוג חדש של נגיף קורונה עוררה חרדה עולמית ודאגה כי הנגיף עלול להתפשט יותר מדי ומהיר מדי ולגרום נזק דרמטי לפני שפקידי הבריאות ימצאו דרך לעצור אותו. אך מהן המציאות של התפרצות חדשה של וירוס הקורנו? אנו חוקרים.

בדצמבר אשתקד החלו להתפרסם דיווחים כי נגיף קורונה שמומחים שמעולם לא ראו לפני כן בבני אדם החל להתפשט בקרב אוכלוסיית ווהאן, עיר גדולה במחוז הסיני הוביי.

מאז התפשט הנגיף למדינות אחרות, הן באסיה ומחוצה לה, מה שהוביל את ארגון הבריאות העולמי (WHO) להכריז על זה כמגיפה .

עד היום, וירוס הקורונווירוס – שכונה כיום “תסמונת הנשימה החריפה הקשה בווירוס 2” או SARS-CoV-2 בקיצור – היה אחראי ל 209,839 זיהומים ברחבי העולם, וגרם ל 8,778 מקרי מוות. בארצות הברית הנגיף השפיע על 7,087 בני אדם וגרם עד כה 100 הרוגים.

אבל מה אנחנו באמת יודעים על הנגיף הזה? ואיך זה עשוי להשפיע על האוכלוסייה הגלובלית?

חדשות רפואי היום פנו לאו”ם, השתמשו במידע שהציעו ארגוני בריאות הציבור ובחנו את המחקרים החדשים ביותר שהופיעו בכתבי עת שנבדקו על ידי עמיתים כדי לענות על שאלות אלה ואחרות מהקוראים שלנו.

SARS-CoV-2 הוא וירוס קורונאווה הגורם למחלת נגיף הקורונביוז 2019 (COVID-19). באופן כללי, Coronaviruses הם משפחה של נגיפים שמכוונים ומשפיעים על מערכות הנשימה של יונקים. על פי המאפיינים הספציפיים שלהם, ישנם ארבעה “דרגות” (סוגות) עיקריות של קורונווירוסים, המכונים אלפא, בטא, דלתא וגמא.

רוב אלה משפיעים רק על בעלי חיים, אך מעטים יכולים גם לעבור לבני אדם. אלה הניתנים להעברה לבני אדם שייכים רק לשניים מהסוגים האלה: אלפא ובטא.

רק שני קורונווירוסים גרמו בעבר להתפרצויות עולמיות. הראשון מבין אלה היה נגיף ה- SARS corona – אחראי לתסמונת הנשימה החריפה הקשה (SARS) – שהחלה להתפשט לראשונה בשנת 2002, גם היא בסין. מגיפת נגיף ה- SARS השפיעה בעיקר על אוכלוסיות סין היבשתית והונג קונג והיא נפטרה בשנת 2003.

השנייה הייתה נגיף ה-MERS coronavirus – או תסמונת הנשימה במזרח התיכון coronavirus – שהופיעה בסעודיה בשנת 2012. נגיף זה השפיע על לפחות 2,494 אנשים מאז.

אודות המאמן הבריאותי

שלום לכולם, כאן בטטת כורסא. אני אוהב לצפות בסדרות טלוויזיה ובסרטים טובים. באתר הזה תוכלו לקרוא ביקורות על רשימת הצפייה שלי. מוזמנים לעקוב :)

בדוק גם

קורונה: 5 סיבות לתקווה בזהירות

מניין ההרוגים עבור COVID-19 נמצא בעלייה, וכך גם מספר המקרים הכולל. בהקשר למגיפה עולמית זו, …

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן