טיפולים לקרע במיניסקוס

טיפול לקרע במיניסקוס יהיה תלוי בחומרת ומיקום הקרע במיניסקוס והם יהיו גורמים חיוניים בקביעת משטר הטיפול. לדוגמא, בשליש החיצוני של המיניסקוס יש אספקת דם עשירה יותר מאשר רקמות הפנים, ופציעות שם התרפאו מהר יותר בעקבות הדם שמביא איתו חומרי הזנה ריפוי לרקמות שנפגעו.

יש לשים לב שההיסטוריה הרפואית של המטופל, רמת האתלטיות שלו והרצון לחזור לספורט, יובאו בחשבון.

כקו ראשון של טיפול, יש להקפיד על מנוחה, תזוזה במרווחים קבועים, דחיסת הברך עם עטיפת דחיסה, וכן הרמת הברך הפגועה. גישה ראשונית זו תסייע לשמור על נפיחות מופחתת בשעות הראשונות וימים לאחר הפציעה.

תרופות אנטי דלקתיות

סוג של תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAID), כגון איבופרופן (Eg Advil), יכולות להינתן על מנת להפחית את הנפיחות זמן קצר לאחר הפציעה.

פיזיותרפיה מומלץ לטיפול

פיזיותרפיה מומלץ לאחר הפציעה, לאחר הניתוח, או שניהם. המטרות של פיזיותרפיה הן בדרך כלל לשלוט בכאב ונפיחות, לעזור להחזיר את טווח התנועה הרגיל לברך, לשפר את כוח השרירים התומכים בברך.

גירוי חשמלי גירוי חשמלי

נוירוסקולריות של השרירים בברך יכולים לשמש במטרה לחזק את המניסקוס ואת הרקמות הסובבות.

הזרקות

זריקות סטרואידים לתוך מפרק הברך ניתן להשתמש כדי להקל על כאב או דלקת ברקמה הרכה של הברך.

אם הקרע הוא חמור, אם החולה סובל מפציעות ברך חוזרות או חוזרות, יש להמליץ ​​על התערבות כירורגית או להסיר או לתקן את הרקמה הפגועה של הפציעה הפגועה.

ניתוחים עבור קרע במיניסקוס

ניתוח לקרע במיניסקוס מתבצע בדרך כלל גם כדי להסביר את הרקמה הפגועה, לתיקון, או להסרת המיניסקוס לחלוטין. בעוד ההצלחה של הניתוח תהיה תמיד מותנה במספר רב של גורמים, תהליכים אלה נחשבים היעילים ביותר עבור אנשים מתחת לגיל 30.

הסבירות להצלחת הניתוח היא גבוהה יותר עבור אנשים המבקשים טיפול מיידי לאחר פציעה מאשר מי שמחכה. הסוגים הנפוצים ביותר של ניתוח לקרע במיניסקוס כוללים:

1. סקירה כירורגית – הסרה כירוגית. בהליך זה, מנתחים להכניס מצלמה לתוך הברך של המטופל כדי לאתר ולראות את הקרע. עבור רוב הקרעים, החלק הפגום של המיניסקוס יוסר ולאחר מכן התפרים ישמשו כדי לאחד את הדיסק יחד. זה נקרא הסרה כרוגית חלקית. במניסקטומיה מלאה, כל המיניסקוס מוסר, אם כי זה יכול להיות סיכון מוגבר לסיבוכים עתידיים.

2. שיחזור. אם בכלל, במיוחד בחולים צעירים יותר, הרופאים מעדיפים בדרך כלל לתקן את המיניסקאל לכריתת הדם. בהליך זה, מצלמות זהירות משמשות כדי לאתר את הקרע, ואת האזור הניזוק. לאחר מכן יתבצע תיקון עם השימוש בתפרים כירורגיים.

שיקום מניתוח במיניסקוס

לאחר הניתוח, הרופא שלך עשוי לגבס את הברך שלך או לשים לך סד כדי למנוע ממנו לזוז. אם היה לך הליך תיקון המיניסקוס, תצטרך להשתמש בקביים במשך כחודש כדי לשמור על משקל נכון עם הברך.

לאחר השלמת הריפוי הראשוני, הרופא שלך יקבע תרגילי שיקום. תרגילים קבועים כדי לשחזר את ניידות הברך שלך הוא הכרחי. אתה תתחיל עם תרגילים כדי לשפר את טווח התנועה. תרגילי חיזוק יתווספו בהדרגה לתכנית השיקום שלך.

על פי רוב, שיקום יכול להתבצע בבית, אם כי הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על פיזיותרפיה. זמן שיקום ותיקון המיניסקוס הוא כ-3 חודשים. ניתוח להסרה כירורגית, דורש פחות זמן לריפוי – כ 3 עד 4 שבועות.

אודות המאמן הבריאותי

שלום לכולם, כאן בטטת כורסא. אני אוהב לצפות בסדרות טלוויזיה ובסרטים טובים. באתר הזה תוכלו לקרוא ביקורות על רשימת הצפייה שלי. מוזמנים לעקוב :)

בדוק גם

מצות – האם זה בריא? עושים סדר לפני פסח

על פי הגורואים של תזונה טובה, מצה, למרות שהיא דקה בגלל היעדר לחות ובועות אוויר, …

כתיבת תגובה