כיצד עובר נגיף קורונה?

למרות שמקורו ככל הנראה בבעלי חיים, ההעברה של נגיף קורונה החדש מאדם לאדם יכולה להתרחש, אם כי כמה שאלות על העברתו נותרו ללא מענה.

על פי דוברי ארגון הבריאות העולמי שהשיבו לשאלות של MNT, "חוקרי החוקרים עדיין בוחנים את הפרמטרים המדויקים של העברת האדם לאדם."

"בוווהאן בתחילת ההתפרצות, חלק מהאנשים חלו מחשיפה למקור, ככל הנראה בעל חיים, הנושא את המחלה. אחרי זה הועבר בין אנשים ", הם הסבירו והוסיפו:

"כמו בכל שאר המעי הגס, ההעברה עוברת דרך הנשימה, כלומר הנגיף מרוכז בדרכי הנשימה (אף וריאות) ויכול לעבור לאדם אחר דרך טיפות מהאף או מהפה, למשל. אנו עדיין זקוקים לניתוח נוסף של הנתונים האפידמיולוגיים כדי להבין את מלוא ההעברה הזו וכיצד אנשים נדבקים."

בתדרוך עיתונאים מיום 6 בפברואר אמרה יועצת ארגון הבריאות העולמי, ד"ר מריה ואן קרקוב, כי נכון לעכשיו, "אנו יודעים שאנשים קלים מזילים וירוסים, אנו יודעים שאנשים חמורים שופכים וירוסים. אנו יודעים שככל שיש לך יותר תסמינים, כך גדל הסיכוי שתעביר."

ב "שלהם Q & A על נגיפי קורונה," ארגון הבריאות העולמי המדינה כי "הוא הסיכון להידבק COVID-19 ממישהו ללא סימפטומים כלל הוא נמוך מאוד. עם זאת, אנשים רבים עם COVID-19 חווים רק תסמינים קלים. לכן ניתן לתפוס את COVID-19 ממישהו שיש לו, למשל, רק שיעול קל ואינו מרגיש חולה. "

בראיון בראיון עבור JAMA Network – גם לשדר ב -6 בפברואר – ד"ר אנתוני פאוצ'י, מנהל המכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות, אמר כי בהתבסס על נתונים שהם קבלו ממומחי סיניים, תקופת הדגירה" של קורונה החדש כנראה בין 5 ל 6 – אולי קרוב יותר לחמישה ימים."

כלומר, הנגיף לוקח ככל הנראה כ 5-6 ימים כדי לגרום לתסמינים לאחר שהדביק אדם.

אף על פי שה WHO מציין כי מומחים מעריכים שתקופת הדגירה של הנגיף החדש עשויה להימשך בכל מקום בין יום אחד ל-14 יום, הם מציעים בסעיף השאלות והתשובות הנגיף שלהם כי משך הסיכוי הגבוה ביותר הוא כ-5 ימים.

אודות המאמן הבריאותי

שלום לכולם, כאן בטטת כורסא. אני אוהב לצפות בסדרות טלוויזיה ובסרטים טובים. באתר הזה תוכלו לקרוא ביקורות על רשימת הצפייה שלי. מוזמנים לעקוב :)

בדוק גם

מצות – האם זה בריא? עושים סדר לפני פסח

על פי הגורואים של תזונה טובה, מצה, למרות שהיא דקה בגלל היעדר לחות ובועות אוויר, …

הערה אחת

  1. צריכים לשמור אחד על השני, להיזהר על עצמנו ולהישאר בבית

כתיבת תגובה