לחיות עם דלקת מפרקים ניוונית

עם התמיכה הנכונה, אתה יכול לנהל חיים בריאים ופעילים עם דלקת מפרקים ניוונית. אוסטיאוארתריטיס לא בהכרח מחמירה, לא תמיד מובילה לנכות.

לחיות בצורה בריאה

דיאטה טובה ופעילות גופנית סדירה יסייעו לשמור על השרירים חזקים ולשלוט במשקל שלך, וזה טוב עבור הדלקת מפרקים ויש לו גם יתרונות בריאותיים אחרים.

נטילת התרופה

חשוב לקחת את התרופות, גם אם אתה מתחיל להרגיש טוב יותר. תרופות מתמשכות יכולות לפעמים לעזור במניעת כאבים, אם כי אם התרופות שלך נרשמו "לפי הצורך", ייתכן שלא תצטרך לקחת אותם בין פרקים כואבים. אם יש לך שאלות או חששות לגבי התרופה שאתה לוקח או כל תופעות לוואי אתה חושב שאתה עלול להיות חווה, לדבר עם הצוות הרפואי שלך.

כדאי גם לקרוא את עלון המידע שמגיע עם התרופה, אשר יספר לכם על אינטראקציות אפשריות עם תרופות או תוספי מזון אחרים. בדוק עם הצוות הרפואי שלך אם אתה מתכנן לקחת תרופות ללא מרשם, כגון משככי כאבים, או כל תוספי תזונה, כמו אלה יכולים לפעמים להפריע התרופה שלך.

ביקורות רגילות

בגלל שהדלקת מפרקים היא מצב לטווח ארוך, אתה צריך להיות בקשר קבוע עם צוות הבריאות שלך. מערכת יחסים טובה עם הצוות אומר שאתה יכול בקלות לדון הסימפטומים שלך או חששות. ככל שהצוות יודע יותר, כך הוא יכול לעזור לך יותר.

חיסונים

אנשים עם תנאים לטווח ארוך כגון אוסטיאוארתריטיס מעודדים לעתים קרובות לקבל גלוקוז שפעת שנתית בכל סתיו כדי להגן מפני שפעת . ייתכן גם מומלץ לקבל חיסון pneumoccocal. זוהי זריקה חד פעמית המגנה מפני זיהום חזה רציני שנקרא דלקת ריאות pneumococcal.

עבודה וכסף

אם הובחנת כחולה בדלקת מפרקים חמורה ואתה עדיין עובד, הסימפטומים שלך עלול להפריע לחיים העבודה שלך עשוי להשפיע על היכולת שלך לעשות את העבודה שלך. לדלקת פרקים יש עצות שימושיות על איך אתה יכול לעשות התאמות פשוטות בעבודה כדי להקל על העבודה שלך.

אם אתה צריך להפסיק לעבוד או לעבוד במשרה חלקית בגלל דלקת פרקים שלך, אתה עלול למצוא קושי להתמודד כלכלית. לכן חשוב לבדוק אם אתה עשוי להיות זכאי להטבות דרך ביטוח לאומי וכו'.

אודות המאמן הבריאותי

שלום לכולם, כאן בטטת כורסא. אני אוהב לצפות בסדרות טלוויזיה ובסרטים טובים. באתר הזה תוכלו לקרוא ביקורות על רשימת הצפייה שלי. מוזמנים לעקוב :)

בדוק גם

מצות – האם זה בריא? עושים סדר לפני פסח

על פי הגורואים של תזונה טובה, מצה, למרות שהיא דקה בגלל היעדר לחות ובועות אוויר, …

כתיבת תגובה