מה גורם לקרע במיניסקוס?

קרע במיניסקוס יכול להיגרם מפגיעה טראומטית או מפגיעה בספורט. סיבוב לא טבעי של הרגל יכול לגרום לסחוס של כל אחד מאיתנו להיקרע בצורה מלאה או חלקית.

קרע במיניסקוס מפעילות ספורטיבית

הגורמים השכיחים של קרע במיניסקוס בספורט כוללים:

1. ההשפעה על הצד או על הברך, מה שגורם למפרק הברך לנוע לצד, עלולה לגרום לקרע של מניסיסי ולפעמים גם את הליגמנט הצלב הקדמי (ACL). ספורטאי עלול לחוות את זה כאשר ירוץ על מגרש הכדורסל עבור כדור רופף או במשחק כדורגל.

2. סיבוב של הברך בצורה אגרסיבית מדי יכולה לגרום לקרע באחד משני המיניסקוס. זה סוג של סבב ציר נפוץ בספורט כגון כדורגל, כדורסל, כדורגל.

3. דריכה מהירה או סקוואט על משטח לא אחיד עלולה לגרום לכוח לא פרופורציונלי על הברכיים, מה שמוביל לקרע או לקרעונות של המיניסקוס. תנועה זו עלולה להתרחש בעת ריצה, ריצה כדורגל תרגילי, או אם נפלת בצורה מגושמת.

4. כוח בלתי צפוי או מהיר שמתנגש בך יכול להוביל לקרוע של המניסקוס. לדוגמא, התנגשות עם רגל של שחקן כדורסל אחר בזמן הירידה מהריבאונד עלולה לגרום לכך.

קרע במיניסקוס מניוון הברך

ככל שאנו מתבגרים, הסחוס המיניסקוס עשוי להפוך פחות גמיש וחזק, דבר המאפשר פגיעה גם כאשר יש פחות פעילות דרמטית או השפעה. אנשים עם מצב ניווני, או העוסקים בפעילות או במקצועות הכוללים הרבה סקוואט למעלה ולמטה, הם רגישים לפתח קרע.

תנאים ניווניים, כגון דלקת פרקים ניוונית בברך, יכולים גם לגרום לקרע במיניסקוס לאורך זמן. מצב זה מחליש את הסחוס של המניסקוס, ומאפשר לו להיות קרוע בקלות רבה יותר.

עיסוקים או פעילויות הכרוכים בהרבה סקוואט מעלה ומטה, יכולים לסבך את הסחוס, במיוחד לאורך זמן. לדוגמא, שרברבים המתקינים תעלות ניקוז, נדרשים לעשות לא מעט סקוטים במהלך היום והם רגישים יותר לפציעות בברך כגון קרע במיניסקוס.

אודות המאמן הבריאותי

שלום לכולם, כאן בטטת כורסא. אני אוהב לצפות בסדרות טלוויזיה ובסרטים טובים. באתר הזה תוכלו לקרוא ביקורות על רשימת הצפייה שלי. מוזמנים לעקוב :)

בדוק גם

מצות – האם זה בריא? עושים סדר לפני פסח

על פי הגורואים של תזונה טובה, מצה, למרות שהיא דקה בגלל היעדר לחות ובועות אוויר, …

כתיבת תגובה